Akıllı telefon kullanıcılarına müjde Reviewed by Momizat on . Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), akıllı telefon kullanıcılarının muzdarip olduğu istek dışı gerçekleşen internet hizmeti ücretlendirilmesini engell Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), akıllı telefon kullanıcılarının muzdarip olduğu istek dışı gerçekleşen internet hizmeti ücretlendirilmesini engell Rating: 0
You Are Here: Home » TEKNOLOJİ » BİLİŞİM » Akıllı telefon kullanıcılarına müjde

Akıllı telefon kullanıcılarına müjde

Akıllı telefon kullanıcılarına müjde

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), akıllı telefon kullanıcılarının muzdarip olduğu istek dışı gerçekleşen internet hizmeti ücretlendirilmesini engellemeyi amaçlayan düzenlemeyle ilgili kamuoyunun görüşünü alacak.


BTK’nın internet sitesinden elde edilen bilgiye göre, teknolojinin gelişmesiyle sayıları hızlıca artan akıllı telefonların kullanıcılarını mağdur eden, aboneden habersiz internet hizmeti ücretlendirmesini engellemek amacıyla BTK tarafından düzenleme yapılacağı ifade ediliyor. Tüketicilerin mağduriyetini engellemeye yönelik yapılan düzenleme için kamunun fikir ve önerilerinin 23 Mart’a kadar yazılı olarak kuruma ve “meulasanoglu@btk.gov.tr” e-posta adresine gönderilerek alınacağı belirtiliyor.

İnterneti kapama-açma işlemlerine ilişkin yapılacak düzenleme kapsamında abonelik sözleşmelerinde hatların internet hizmetlerine kapatılması hususunda tüketicilerin tercihlerini belirtebilmesi, buna yönelik olarak abonelik sözleşmelerinde gerekli değişikliklerin yapılması, hattın açılmasını takiben hatların internete nasıl kapatılabileceği hususunda abonelerin SMS yoluyla bilgilendirilmesi ve internet hizmetlerinin online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığıyla ve SMS ile kapatılıp/açılabilmesi konularında mobil telekomünikasyon hizmeti işletmecilerinin sistemlerinde gerekli olabilecek çalışmaları 1 Temmuz’a kadar tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: AA

Haber: Esra Pelin Güregen

 

About The Author

Number of Entries : 4923

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top