Akademik Kurul Toplandı Reviewed by Momizat on . Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2015-2016 dönemi akademik kurul toplantısı gerçekleştirildi Marmara Stüdyo’da yapılan toplantı, İletişim Fakültesi Dekan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2015-2016 dönemi akademik kurul toplantısı gerçekleştirildi Marmara Stüdyo’da yapılan toplantı, İletişim Fakültesi Dekan Rating: 0
You Are Here: Home » KAMPÜS » EĞİTİM » Akademik Kurul Toplandı

Akademik Kurul Toplandı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2015-2016 dönemi akademik kurul toplantısı gerçekleştirildi

Marmara Stüdyo’da yapılan toplantı, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yıldırım, fakültenin Türkiye genelindeki durumundan ve öneminden bahsetti. Kişilerarası diyalogun, görüşleri paylaşmak açısından etkili olduğunun altını çizen Dekan Prof. Dr. Ergün Yıldırım, cebelleşme ile tartışmanın farkını da açıkladı:

“Bilimsel özelliğimizi korumalı, çalışmalarımızı sürdürmeli ve önyargı çerçevesinden çıkmalıyız.”

Özgür düşüncenin önemi

Bazı sorumluluklardan bahsedilen toplantıda özgür düşüncenin akademisyen dünyasındaki önemi de konuşuldu. Öğrenci yetiştiren bir kurum bilincine sahip olarak derslere zamanında girilmesi konusunda hassasiyetler dile getirildi. Tüm öğretim görevlilerinin dünyadaki gelişmelerden haberdar olup farklı tecrübeler edinilmesi konusuna değinildi.

Üniversitenin toplumu aydınlatma aracı olduğu vurgulanırken, eğitim-alan vermesi, araştırmacı yetiştirmesinden de söz edildi. Bölüm başkanları, bölümlerinin sağladığı fırsatları anlatırken bölümle ilgili bilgiler de verdiler.

Toplantı, Dekan Prof. Dr. Ergün Yıldırım başta olmak üzere yeni dönemde olumlu temennilerini bildirmesi ve fakültenin genel işleyişindeki yeniliklerin açıklanmasıyla sona erdi.

 

Haber: Ayşenur Çelimli

About The Author

Number of Entries : 149

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top