ABD’li Müslümanlardan Trump’a ‘özür dile’ çağrısı Reviewed by Momizat on . ABD'li Müslümanları temsil eden çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, "İslam bizden nefret ediyor" diyen Trump'a, "Müslümanlardan özür dile" çağrısı ABD'li Müslümanları temsil eden çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, "İslam bizden nefret ediyor" diyen Trump'a, "Müslümanlardan özür dile" çağrısı Rating: 0
You Are Here: Home » DIŞ HABER » ABD’li Müslümanlardan Trump’a ‘özür dile’ çağrısı

ABD’li Müslümanlardan Trump’a ‘özür dile’ çağrısı

ABD’li Müslümanlardan Trump’a ‘özür dile’ çağrısı

ABD’li Müslümanları temsil eden çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, “İslam bizden nefret ediyor” diyen Trump’a, “Müslümanlardan özür dile” çağrısında bulundu.

ABD’li Müslümanları temsil eden ve aralarında Amerikan İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) ile ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi’nin de (USCMO) bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, katıldığı bir programda, “İslam bizden nefret ediyor” diyen Trump’a, Müslümanlardan özür dilemesi çağrısında bulundu.

CAIR’in Washington’daki genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan CAIR başkanı Nihad Awad, “Trump, net bir dille hem Müslümanlardan hem de Amerikalı diğer azınlıklardan özür dilemeli” dedi.Daha önce Müslümanların ABD’ye alınmasının yasaklanmasını öneren Trump’un artık İslam’ı suçlamaya kadar vardığını ifade eden Awad, İslam’ın ve Amerikan değerlerinin ırkçılığı yasakladığını ve Trump’ın bu değerlere büyük zarar verdiğini vurguladı.

Kaynak: AA

About The Author

Number of Entries : 27

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top