188 kiloluk orkinosun içinden 20 kilo hamsi çıktı Reviewed by Momizat on . Muğla'nın Marmaris ilçesine balık avlamaya giden Nazillili balıkçı Serkan Saymaz'ın ağlarına tam 188 kiloluk orkinos balığı takıldı. Orkinos balığının içinden i Muğla'nın Marmaris ilçesine balık avlamaya giden Nazillili balıkçı Serkan Saymaz'ın ağlarına tam 188 kiloluk orkinos balığı takıldı. Orkinos balığının içinden i Rating: 0
You Are Here: Home » YAŞAM » GÜNDELİK YAŞAM » 188 kiloluk orkinosun içinden 20 kilo hamsi çıktı

188 kiloluk orkinosun içinden 20 kilo hamsi çıktı

188 kiloluk orkinosun içinden 20 kilo hamsi çıktı

Muğla’nın Marmaris ilçesine balık avlamaya giden Nazillili balıkçı Serkan Saymaz’ın ağlarına tam 188 kiloluk orkinos balığı takıldı. Orkinos balığının içinden ise 20 kilo hamsi çıktı.

Muğla’nın Marmaris ilçesine balık avlamaya giden Nazillili işletmeci ve amatör balıkçı Serkan Saymaz’ın hamsi ağlarına Marmaris açıklarında 188 kiloluk Orkinos balığı takıldı.

Balıkçı Saymaz, soğuk hava tesisatlı kamyonetiyle dev balığı Nazilli’ye getirip, çarşıda sergiledi. Yoldan geçen vatandaşlar, balıkla fotoğraf çekebilmek için birbirleriyle yarıştı. 188 kiloluk balık yakalamanın şaşkınlığını yaşayan Saymaz’ı ikinci bir sürpriz bekliyordu. Çünkü balığın içinden 20 kilo hamsi çıkmıştı. Dev Orkinos balığını kestiğinde içerisinden tam 20 kilo hamsi çıkmasına şaşıran balıkçı Saymaz, ” Bu balık Orkinos balığı. Tam olarak 188 kilo.  Marmaris açıklarında hamsi ağına takılıp yakalandı. Balığı Nazilli’ye getirip kesmeye başladığımızda içinden 20 kilo hamsi balığı çıktı.  Marmaris’ten buraya kendi soğuk hava tesisatı olan kapalı aracımla getirdim. Burada kendi balık lokantamızda kesip servis ediyoruz müşterilerimize. Normalde orkinos 5 aydır nadir bulunuyordu. Aylardan sonra ilk defa bu sezon 1 tane çıktı bu büyüklükteki bir orkinos” dedi.

(İHA)

About The Author

Number of Entries : 54

Leave a Comment

Marmara Medya Merkezi; AA, İHA ve Reuters ile haber paylaşımı konusunda işbirliği içerisindedir. Yayınlanan haber ve görseller izinsiz kullanılamaz.

Scroll to top